Labcheck Nedir ?

Castrol Labcheck, laboratuvar testleriyle, ekipmanınızda normalin dışında seviyelere ulaşan kir ve metal parçalarını ortaya çıkaran ve yağın fiziksel özelliklerini belirleyerek kullanım ömrünü saptayan bir yağ analizi ve arıza teşhis hizmetidir.

Labcheck, hızlı trend analizinden özel motor ve parçalarının derinlemesine analizine kadar, araçlarınızın durumuyla ilgili birçok ayrıntıyı size 7 gün 24 saat bildirir.

Koruyucu Bakım

Castrol Labcheck'ten alacağınız veriler ışığında, ekipmanınız arızalanmadan önce olası problemleri öngörebilirsiniz. Böylelikle ekipmanı revizyona almak ya da parça değiştirmek zorunda kalmadan, düşük maliyetle, koruyucu önlemler alabilirsiniz.

İşletme Maliyetlerinde Azalma

Castrol Labcheck kullanılmış yağ analiz programı, düzenli ve doğru kullanıldığında birçok amaca hizmet edebilecek çok kuvvetli bakım araçlarıdır. Filo sahibi işletmelere,özel kişilere ekipman ve araçlarının durumu hakkında sunulan kapsamlı bilgi ile zaman ve para tasarrufu sağlar.

Kamyonlarda, otobüslerde, kırıcılarda ve ekskavatörlerde meydana gelen beklenmedik arızalar çalışma kaybı yaratır ve kazancınızı doğrudan etkiler.

Onarım maliyetlerinin yanı sıra iş ve üretim kaybından kaynaklanan ek masrafların da çok ağır olmasına neden olur.

Castrol Labcheck, yapılacak bakımı programlamak ve yüksek tamir maliyetleriyle karşı karşıya kalmanızı önlemek için, parça arızaları konusunda önceden bilgi verir

Castrol Labcheck, parçaların onarıma alınması ve değiştirilmesi olasılığını geciktirerek sabit giderlerinizi düşürür ve ekipmanınızdan en yüksek verimi almanıza katkıda bulunur.

Castrol Labcheck aynı zamanda koruyucu bakım uygulama aracıdır. Potansiyel sorunları önceden saptayarak, koruyucu bakım gerektiğinde, kontrolün elinizde olmasını ve böylelikle onarım işlerini programlayabilmenizi sağlar.

Motor yağı, tıpkı vücudumuzda dolaşan kan gibi motorun tüm önemli parçaları içinde dolaşır ve hareketli parçaların durumu hakkında önemli ipuçları verir. Castrol Labcheck, motorda dolaşan yağın fiziksel özelliklerini, kir ve aşınma metalleri seviyelerini tespit eder.